Dzisiaj z okazji przedszkolnego dnia emotki będą emoji w wersji fizycznej 😉
Moja Średnia nie bardzo chętnie chodzi do przedszkola,  korzystając więc z dnia tematycznego chciałam zrobić jej frajdę i wyszydełkowałam dla niej emoji w sam raz do ręki (dużej i małej).

Oczywiście nie skończyło się na jednej emoji, w końcu mam trzy córki i każda musiała dostać swoją zabawkę.
Dla mojej Dużej zwyczajowo miniaturka, przy okazji sprawdziłam czy jeszcze daję radę szydełkować maleństwa bo ten rok to raczej duże przedsięwzięcia.
Dumnie stwierdzam, że potrafię ciągle dziergać z kordonka zabaweczki na okrągło. Najtrudniejsze okazało się wyszycie buźki 😉

Wykorzystałam zalegające resztki żółtej i czarnej bawełny, na które nie miałam do tej pory pomysłu a teraz uśmiechają się i mrugają do mnie. Tak po prawdzie to nawet nie pamiętam,  która to dokładnie włóczka była, chyba Supreme Cotton. A jak się resztki skończyły a potrzeby jeszcze nie to się przerzuciłam na Dropsa.

W końcowym rachunku wyszło mi, że wyszydełkowałam 5 emoji (cztery duże i jedną małą). Jedną uśmiechniętą, jedną uśmiechniętą bardziej (z uśmiechniętymi oczami), jedną zakochaną i dwie mrugające (z czego jedną dostała pani przedszkolanka Średniej).

No i dowiedziałam  się czym się różni emotikon od emoji (emotikon to ideogram zbudowany z glifów a emoji to piktogram, generalnie oba służące do wyrażania emocji)! To taki bonus oprócz wszelkich dobrodziejstw płynących z samego szydełkowania i bezcennej radości na twarzach dzieci.

 

 

materiały:
Supreme Cotton mercerised, 100% bawełna, 50 g / 125 m kolory: nr 20 (żółty)
Drops ♥ You #7, 100 % bawełna, 50 g / ok. 170 m, nr 9 (żółty), nr 02 (czarny)
kordonek bawełniany żółty, czarny i czerwony

szydełko:
Supreme Cotton: 2,0 mm
Drops ♥ You #7: 1,8 mm
kordonek: 1,0 mm

rozmiar:
Supreme Cotton: średnica ok. 5 cm
Drops ♥ You #7: średnica ok. 4 cm
kordonek: średnica ok. 1,5 cm