Jakieś czas temu zostałam poproszona (dobra, zgłosiłam swoją kandydaturę na testera i zostałam zaakceptowana za co ogromnie dziękuję) o przetestowanie wzoru na tę oto lalę. Wzór jest autorstwa Moniki z Woolfriends.com i można nabyć w jej sklepie o tu.

Lala stała się już własnością mojej Dużej, co mnie dosyć zdziwiło bo generalnie moje dziewczyny lalek nie lubią. Tak czy siak cieszę się, że przypadła jej do gustu.


Wzór jest bardzo przystępnie napisany i ogólnie prosty do wykonania. No i przy okazji testowania wykonałam polecenia wszystkie bardzo dokładnie i bez żadnych zmian (chyba pierwszy raz w życiu trzymałam się wiernie tego co było napisane)!
Miałam duży kryzys związany z nogami, które mi się osobiście nie podobają i myślałam, że nigdy ich nie skończę, co oczywiście wydłużyło pracę niepotrzebnie. Za to bardzo podoba mi się delikatne modelowanie pupy oraz ręce.


Lila (bo tak ją nazwała Duża) ma też pieluszkę według wzoru Moniki (tu jednak dopuściłam się pewnej samowoli i pierwszą zrobiłam centralnymi półsłupkami, a drugą węższą w kroku bo mi się krzywo nogi przyszyły więc oryginalna szerokość nie pasowała).

 

 

materiały:
Drops Safran, 100% bawełna, 50 g / 160 m, nr 18 (ecru), nr 11 (ciemny żółty), nr 16 (czarny)

szydełko: 1,8 mm

wielkość: ok. 24 cm

Zapisz

Zapisz