Niedawno kolega poprosił mnie o zrobienie szydełkowego królika. No to się zgodziłam i ochoczo zabrałam się do szydełkowania.
Jako bazę wykorzystałam wzór, z którego robiłam tego królika. Pozmieniałam tylko trochę proporcje (głównie skróciłam ręce i nogi).

Króliki szybko się rozmnożyły, bo jeszcze dla mnie, i dla mnie, i dla mnie… Jak na razie wyszydełkowałam trzy.

Mimo iż szydełkowałam tego samego wzoru każdy jest odrobinę inny. Po pierwsze udoskonalałam wzór (np. zmieniłam miejsce dołączania nitki przy robieniu nóg). Po drugie to rękodzieło, za każdym razem powstaje niepowtarzalna maskotka (wystarczy popatrzyć na buzie królików).

A po trzecie doszła kwestia indywidualizacji (królik dla Najmłodszej dostał na brzuszku literkę I).

Kiedy króliki miałam gotowe przyszedł czas na szydełkowanie ciuszków i dodatków (królik, zwłaszcza dziewczynki, bardzo lubią się przebierać ;-)). Wyszydełkowałam ubranka dla każdego królika i parę nadmiarowych oraz torbę i marchewkę. Z czasem pewnie zrobię więcej akcesoriów, na razie tyle.

Wszystkie króliki i akcesoria szydełkowałam z przędzy bawełnianej (100 % bawełny ma się rozumieć). Standardowo wykorzystałam bawełnę YarnArt Ideal oraz dodatkowo Drops (Safran, Muskat oraz jeszcze inne, których nazw nie pamiętam). Postanowiłam, że nie będę dokupywać włóczek dopóki nie skończą mi się zapasy, a motki dawno temu straciły banderole więc ciężko mi teraz powiedzieć, której włóczki akurat użyłam.

I jeszcze kilka króliczych zdjęć 😉


_________________________
materiały:
100% bawełna (YarnArt, Drops )

szydełko:
1,8 mm – króliki
3,0 mm – ubrania

wielkość: ok. 16 cm / 20 cm (z uszami)